20. 11. 2020_ SVETOVNI DAN OTROKA

Izbrano

Jutri, v petek, 20. 11. 2020 obeležujemo UNICEF-ov svetovni dan otrok, ki letos sovpada z 31. obletnico Konvencijo o otrokovih pravicah.

Ta pomemben dan bo v Sloveniji potekal pod sloganom »vKLJUČite me, sem KLJUČ do rešitve«. Otroci bodo namreč sprejemali zaobljube za boljši svet in k temu pozivali tudi odrasle.

Svetovni dan otrok bo tudi letos potekal v znamenju UNICEF-ove modre in pod ključnikom #zavsakegaotroka. Posamezniki, podjetja in institucije po vsem svetu se na ta dan obarvajo v modro in s tem izkažejo podporo otrokom.  Zakaj? Ker je modro, da podpiramo otroke. Ker je modro, da otroke postavljamo v središče naših sprememb. Ker je modro, da sledimo dobrim zgledom. Ker je modro, da razmišljamo o prihodnosti. Ker naš modri planet potrebuje, da postopamo modro.

V petek, 20. novembra ob 10. uri, bo potekal tudi spletni dogodek – delavnica za spremembe, kjer bodo sodelovali otroci z vse Slovenije, UNICEF-ovi Junior ambasadorji in mediji. Otroke pa bo podprl tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

»Čas je, da vsi skupaj začnemo upoštevati otroke pri ustvarjanju skupne prihodnosti in jim slediti, ko nas učijo s svojim zgledom. Otroci, kot nosilci sprememb, se namreč zavedajo, da je odgovornost za svet, ki si ga želijo, tudi na njih,« poudarja Tomaž Bergoč, izvršni direktor UNICEF-a Slovenija. 

Sprejmite zaobljubo tudi vi, podprite otroke in pomagajte graditi boljšo prihodnost za vse. Delite svoje zaobljube na http://www.svetovnidanotrok.si/ in na družbenih omrežjih z #zavsakegaotroka.

Kaj pravzaprav so otrokove pravice, pa si lahko ogledate na spodnjem posnetku avtorice Lucije Čirović.

Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo

Izbrano

16. november je mednarodni dan strpnosti. Generalna konferenca UNESCO ga je razglasila leta 1995 v Deklaraciji o načelih strpnosti, z njim pa ozavešča javnost o pomenu strpnosti in poudarja nevarnosti nestrpnosti.

Želimo vas samo na kratko opomniti, da je strpen odnos do sebe in vseh ljudi okoli nas temeljni pogoj za dobre medosebne odnose, ki so prav v tem času epidemije zelo pomembni.

Motnje tikov – spletno izobraževanje

Izbrano

Spoštovani starši!

V ponedeljek, 23. 11., bo od 17.00 do 18.30 potekalo spletno predavanje na temo Motnje tikov. Potekalo bo preko programa ZOOM.

Predavanje bo vodila doc. dr. Jana Kodrič, univ. dipl. psih., specialistka klinične psihologije in je namenjeno staršem otrok in mladostnikov s tiki. Udeležba na predavanju je brezplačna, je pa potrebna prijava preko spletnega obrazca: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKkyxNHoZ3QLRzIJJ0R22mHEbSyqeSBpoC9lGcMH0Vveh20Q/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Prijave bodo odprte do četrtka, 12. 11., do 12. ure. Vaša prijava je zabeležena, če nekaj minut po prijavi dobite na vpisan e-naslov, naše povratno sporočilo.

 Več informacij o vsebini predavanja je v priponki in na njihovi spletni strani:

Lepo vas pozdravljamo,

pedagoginje OŠ Oskarja Kovačiča

Brezplačni telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19: 080 51 00

Izbrano

Na brezplačni telefonski številki 080 51 00 bodo 24 ur na dan, vse dni v tednu strokovno pomoč nudili izkušeni psihologi, psihoterapevti in drugi strokovnjaki s področja duševnega zdravja. S telefonom želijo zagotoviti dostopno podporo ljudem, ki se v času epidemije in z njo povezanih kriznih ukrepov soočajo z različnimi stiskami.

Telefon je nastal v sodelovanju Nacionalnega inštituta za javno zdravje in Društva psihologov Slovenije, Rdečega križa Slovenije, Slovenske krovne zveze za psihoterapijo, Zaupnega telefona Samarijan, Združenja zakonskih in družinskih terapevtov in Zveze prijateljev mladine Slovenija – TOM telefon.

Telefon je namenjen krajšim pogovorom za:

  • čustveno podporo pri obvladovanju tesnobe, strahu, jeze in drugih čustvenih stanj ter z njimi povezanih odzivov;
  • podporo obolelim in svojcem oseb z boleznijo COVID-19;
  • podporo ob izgubi bližnjega zaradi bolezni COVID-19;
  • podporo ob soočanju z izgubo zaposlitve, čakanjem na delo ali težavah, povezanih z delom od doma;
  • priporočila in podporo pri usklajevanju delovnih obveznosti in družinskega življenja;  
  • podporo pri soočanju z osebnimi stiskami in s težavami v medosebnih odnosih v času izolacije;
  • podporo pri drugih izzivih, ki jih prinaša trenutna situacija.

Za vsa vprašanja v zvezi s koronavirusom SARS CoV-2 (boleznijo COVID-19) in ukrepi, povezanimi z njim, pa še vedno velja, da se obrnete na Klicni center za informacije o novem koronavirusu 080 1404 ali obiščete spletno stran NIJZ oz. vladno spletno stran.

Prijazno vabljeni, da pokličete, delite svojo stisko, prejmete čustveno podporo, informacije.

To, da se obrnemo po pomoč in delimo svojo stisko, je znak naše moči.

Šola za starše_Vabilo na 2. predavanje

Izbrano

Spoštovani starši,

torek 10. 11. 2020 ob 17. uri, vas vljudno vabimo na brezplačno spletno predavanje z naslovom

ČUSTVENA INTELIGENTNOST V DRUŽINI, ki ga bo izvedla ga. Nina Kočar, v sklopu programa Zavestno starševstvo, Mestne ZPM Ljubljana.

Več o vsebini predavanja si lahko ogledate TUKAJ.

Vsem prijavljenim bomo na elektronske naslove poslali povezavo do predavanja. Predavanje bo potekalo preko aplikacije Zoom.

Vljudno vabljeni!

Tina Zobec Pirnat, svetovalna delavka