SPODBUDNE MISLI

Spodbudne misli so namenjene k dvigu razpoloženja in optimističnemu zrenju v prihodnost. Še tako težke čase lažje prebrodimo s pozitivno naravnanostjo, zato si vsak dan preberi eno od spodnjih spodbudnih misli :).

Vmes pa so bo našel tudi kakšen video posnetek prav tako s spodbudno vsebino.

Nikoli se ne pozabite smejati, poslušati in se učiti, raziskovati, se čuditi,  reči prosim in hvala, imeti svoje mnenje, spoštovati mnenje drugih, biti prijatelji.

Sprejeti moraš, karkoli ti pride na pot, pomembno je le, da se s tem soočiš pogumno in z vsem kar najboljšega premoreš. (Eleanor Roossevelt)

Nihče drug nam sreče ne podarja, srečo si vsak sam ustvarja.

Pogum je najpomembnejša človeška lastnost, saj je podlaga za vse druge vrline. (Winston Churchil)

Vsak je genij, ampak če sodimo ribo po tem, kako pleza na drevo bo živela celo življenje v prepričanju, da je neumna. (Albert Einstein)

Na koncu niso leta življenja, ki štejejo, ampak dejstvo, koliko življenja je bilo v teh letih. (Abraham Lincoln)

Če želiš imeti nekaj, česar še nikoli nisi imel, moraš narediti nekaj, česar še nikoli nisi naredil.

Najverjetnejši način za uspeh je vedno poskusiti vsaj še enkrat.

Težava je kot sonce. Če pogledaš vanjo, nič ne vidiš. Če pa greš naprej, ti razsvetli celo pot.

Verjemi, da zmoreš in si že na pol poti do cilja. (Theodore Roosevelt)

Najbolj dragoceno darilo, ki ga lahko daš sebi in drugemu, je tvoj čas.

Bodi to kar si, vse drugo je že zasedeno. (Oscar Wilde)

Učiteljice in učitelji različnih osnovnih šol iz vse Slovenije so posneli filmček, v katerem vsem pošiljajo pozitivno sporočilo. Oglej si ga in ugotovi katera od učiteljic iz naše šole nastopa v njem.

Če padeš, vedi, da greš le po zalet za še višji let!

Nikoli ne podcenjuj človeka, ki naredi korak nazaj. Morda je šel po zalet.

Če hočeš hiteti pojdi sam, če hočeš priti daleč pojdi v skupini. (Afriški pregovor)

Življenje ni vedno idealno, vedno se pojavijo kakšne težave in ko pridejo težave, ni konec sveta, je lahko samo drugačen začetek nečesa novega. 🙂

Kako te drugi vidijo sploh ni pomembno! Kako ti vidiš sebe pomeni vse!

Ko ti življenje ponudi nov začetek, ne ponavljaj starih napak!

Vsako jutro, ko se zbudimo, imamo pred sabo 24 popolnoma novih ur življenja. Kako dragocen dar! V sebi nosimo sposobnost živeti tako, da bo teh 24 ur nam in drugim prineslo mir, radost in srečo. (Thich Nhat Hanh)

Katero stopnico si dosegel danes?

Osebne kvalitete, ki jih z ocenami ne moremo meriti: